رنگ کروم برای ماشین : رینگ ماشین | کاسه چراغ | موتور + فیلم

ترمیم کروم شیرالات
رنگ کروم در شیرآلات و آموزش ترمیم کروم
جولای 1, 2021
زرد شدن کروم
علت تغییر رنگ زرد کروم چیست ؟ چگونه رنگ کروم را عوض کنیم ؟
جولای 2, 2021
اسپری رنگ کروم رینگ

دسترسی سریع به رنگ کروم

رنگ کروم برای ماشین شیلدر : سطوح فلزی موجود در خودرو ها نظیر رینگ , کاسه چراغ و … به دلیل قرار گیری در معرض عوامل مخرب متفاوت دچار تغییر رنگ شده و ظاهری کدر و مات به خود می گیرند که از نظر ظاهری جلوه مناسبی را ایجاد نمی کند . به همین جهت ایجاد ظاهر براق و تمیز اولیه در این سطوح برای صاحبان خودرو ها از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

رنگ کروم شیلدر به صورت تخصصی برای ترمیم و بازسازی و همچنین تزئینات خودرو طراحی و تولید شده است .

  • مقاومت به حرارت لنت و نور خورشید
  • مقاومت به مواد شوینده اسیدی و قلیایی
  • مقاومت به خراش و سایش
  • تک جزئی و بدون نیاز به حلال و افزودنی
اسپری کروم برای خودرو

رنگ کروم برای خودرو چیست ؟

رنگ کروم برای خودرو 

یکی از کاربرد های وسیع رنگ های کروم استفاده از آنها برای خودرو  می باشد . با اعمال رنگ کروم بر روی قسمت های مشخص خودرو می توان به آنها ظاهری براق و جذاب اراِئه کرد .  از موارد استفاده رنگ های کروم در خودرو  می توان به استفاده در رینگ خودرو , کاسه چراغ خودرو  و یا حتی موتور ماشین اشاره کرد 

ویژگی های اسپری کروم برای خودرو

این اسپری از پایداری بالایی برخوردار می باشد به همین جهت در صورت قرار گیری در معرض عوامل گوناگون مکانیکی شاهد مقاومت بیشتر محصول در برابر محصولات مشابه خواهیم بود .

همچنین اسپری ها در آب و هوا های مرطوب مقاومت بالایی از خود نشان می دهند . از این رو در شرایط گوناگون قابل اجرا بوده و از نظر اجرایی برای مصرف کننده ها محدودیتی ایجاد نخواهند کرد.

نکته دیگر در اسپری های کروم  خودرو زمان انجام فرایند آبکاری می باشد که با استفاده از اسپری رنگ کروم به شدت کاهش می یابد و این امر در وقت شما صرفه جویی خواهد کرد .

کاربرد اسپری کروم استیل برای خودرو

پیشتر  افزایش استفاده از اسپری های کروم برای خودرو ها را متذکر شدیم , اسپری کروم با ایجاد خواص ویژه و ظاهر مناسب پس از اجرا مورد استفاده قرا می گیرد. در اینجا می خواهیم به کاربرد اصلی این اسپری ها برای خودرو اشاراتی کنیم .

 

انواع کاربرد اسپری کروم شیلدر

اسپری کروم برای رینگ ماشین

رینگ ماشین در ابعاد گوناگون در معرض ضربه و عوامل مکانیکی , همچنین آلودگی های موجود بر روی سطح جاده قرار می کیرد  لذا تغییر رنگ و کدر شدن آنها را شاهد خواهیم بود . با اعمال اسپری برای رینگ خودرو شما می توانید ظاهری  براق وآیینه ای را به رینگ های خود ارائه داده و ضمن جلوه ی ظاهری , از آنها را در برابر عواملی نظیر آلودگی های سطح و … محافظت کنید .

اسپری کروم برای بدنه خودرو

اسپری کروم که برای خودرو مورد استفاده قرار  می گیرد به دلیل وجود پیگمنت های موجود در اسپری خواص ضد سایشی بر روی بدنه خودرو ایجاد می کند که در ایجاد ظاهری جذاب تاثیر زیادی خواهد داشت 

اسپری کروم برای کاسه چراغ خودرو 

کاسه چراغ های خودرو ها با گذشت زمان و تجمع آلودگی مانع از پخش مناسب نور می شوند به همین جهت نیاز به تعویض و یا پاک کردن آلودگی ها می باشد . سطح آیینه ای و براق کاسه چراغ خوردو در نحوه صحیح پخش نور بسیار موثر می باشد به همین جهت لازم است به ماندگاری رنگ آنها دقت شود .با رنگ آمیزی کاسه چراغ خودرو توسط اسپری کروم شما می توانید در کنار براقیت مورد نیاز از ماندگاری رنگ اطمینان حاصل کنید .

برای ترمیم کاسه چراغ باید توجه داشته باشید:

رنگ کروم شیلدر تا دمای 600 درجه مقاومت دارد و این موضوع باعث پایداری رنگ در مجاورت رنگ حرارت لامپ میشود.

روش استفاده از اسپری کروم شیلدر

روش استفاده از اسپری کروم

در سطوح صیقلی و صاف اسپری کروم به تنهایی و مستقیما بر روی سطح پاشیده  می شود . برای این منظور ابتدا سطح مورد نظر را از چربی , دوده و یا هرگونه آلودگی و غبار پاک کرده , سپس اسپری کروم را بر روی سطح مشخص شده اعمال می کنیم.

در سطوح غیر مسطح و یا سطوحی که دارای خلل و فرج هسنتد لازم است حتما از اسپری پرایمر نیز به عنوان زیر سازاستفاده کرد و اسپری پرایمر به یکنواختی رنگ در هنگام پاشش اسپری کروم بر روی سطوح غیر صیقلی کمک می کند .

پیشنهاد میشود برای کسب اطلاعات بیشتر  نحوه اجرای رنگ کروم شیلدر را مطالعه کنید.

در استفاده از اسپری کروم برای خودرو و قطعات آن نظیر رینگ , اگزوز و همچنین بدنه  آن نیازی به استفاده از پرایمر نبوده و به دلیل صیقلی بودن سطوح ذکر شده شما می توانید اسپری کروم را مستقیما بر روی سطح مورد نظر در خودرو اعمال کنید 

 توجه داشته باشید که حتما سطح رینگ , اگزوز و یا بدنه را با روشی مناسب به خوبی از آلودگی و چربی پاک کرده و سپس به پاشش اسپری اقدام فرمایید .

سوالات متداول

خیر اسپری های شیلدر حاوی نانو ذرات نقره میباشند و همچنین از بهترین رزین های ضد آب و ضد یووی ساخته شده اند . که این موضوع باعث ایجاد لایه بسیار مقاوم و با کیفیت میشود.

رنگ شیلدر به دلیل دارا بودن رزین نسوز میتواند حداقل دما400-600 درجه را تحمل کند . این موضوع باعث میشود در بازسازی های کاسه چراغ و همچنین گرمای لنت رینگ کارایی داشته باشد.

قطعا ماندگاری رنگ بر روی قطعه به محیط و شرایط نگهداری قطعه کروم شده بستگی دارد . مثلا رنگ کروم بر روی رینگ ماشین سواری ماندگاری بیشتر در مقایسه با رینگ ماشین آفرودی دارد.

اما به صورت میانگین حداقل ماندگاری دو سال میتوان پیشبینی کرد.

مطالب پیشنهادی